Županijsko natjecanje u kvizu „Čitanjem do zvijezda“
- Detalji
- Kreirano: Ponedjeljak, 26 Veljača 2018 11:39
- Ažurirano: Ponedjeljak, 26 Veljača 2018 11:43
- Objavljeno: Ponedjeljak, 26 Veljača 2018 11:39
- Napisao/la Nataša Borščak
U četvrtak 22. veljače 2018. učenice Vanesa Balog 5.c, Renata Balog 8.a i Klaudija Bogdan, 8.a činile su tročlanu ekipu za sudjelovanje na županijskoj razini Nacionalnog projekta za poticanje čitanja – natjecanja u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ koja se održala na II. OŠ Čakovec. Učenice je pripremala Nataša Borščak.
Na županijskoj razini natjecanja u znanju posebnu pozornost trebalo je posvetiti djelu Tajni dnevnik Andriana Molea, Sue Townsend. Učenice su iščitavale još 2 romana: Koru od jabuke Jadranke Klepac i Gregov dnevnik autora Jeffa Kinneyja. Nakon pristupanja kvizu učenice su zajedno s 12 ostalih ekipa iz Međimurske županije pogledale film „Čudovište iz ormara“ te se odlično zabavile.
Nažalost, nisu se plasirale na Državnu razinu natjecanja. U kvizu najbolja je bila OŠ Nedelišće, druga je OŠ Domašinec, a treća OŠ Sveti Martin na Muri.
https://os-orehovica.hr/home/index.php/8-vijesti/811-zupanijsko-natjecanje-u-kvizu-citanjem-do-zvijezda#sigFreeIdda9d6ccb5d