Bili smo na moru!

U srijedu, 7.6.2023. išli smo na izlet na otok Krk. Krenuli smo rano ujutro što nam uopće nije smetalo. Bili smo uzbuđeni i nestrpljivi.

Kako je dio autoceste bio u magli, teta Santina (naš vodič) pokušala nam je dočarati kraj kojim se vozimo. Što smo bili bliže moru, magle je bilo sve manje, a sunca sve više.

Prvi pogled na more je neopisiv, a vožnja Krčkim mostom uzbudljiva. Najprije smo krenuli put Baške kako bi u Jurandvoru razgledali crkvicu sv. Lucije, poznatu po Bašćanskoj ploči. Trebalo nam je vremena da dođemo k sebi nakon duge vožnje pa smo tamo malo i odmorili. Nakon toga u Punatu smo se ukrcali na brodicu i otplovili do otoka Košljuna. Tamo smo razgledali franjevački samostan i njihove muzejske zbirke te prošetali otočićem. Oduševila nas je i legenda o tome kako je Sveti Franjo pripitomio vuka.

Po povratku u Punat imali smo slobodno vrijeme za kupanje. Uživali smo! Osim što smo zaradili ogrebotine. Mi smo ih nazvali uspomene. Kupanje je bilo slatko (da, znamo, more je slano) ali prekratko! Trebali smo još krenuti u razgledavanje špilje Biserujke u Rudinama. Ne samo da smo poštivali sva pravila ponašanja u špilji, već smo i puno toga znali, ali i naučili. Voditeljica nas je pohvalila. Učiteljice su pucale od ponosa!

Boravak na Krku završili smo sladoledom i kupnjom suvenira u Njivicama. Sa sjetom smo povremeno pozdravili more pogledom i krenuli kući. Na putu smo se morali počastiti u McDonaldsu. Tu je bio red da učiteljice nešto nauče – kako naručiti hranu na kiosku. Dobro su to savladale! I dok nama nije smetala ni gužva ni nekultura ostalih turista, učiteljice su u nevjerici (i panici) pratile razvoj događaja. Jedna se ljutila jer kod posluživanja nije bilo nikakvog reda, druga nas je užurbano usmjeravala za slobodne stolove, treća nas je obilazila i provjeravala jesmo li svi na broju… A mi smo za to vrijeme bezbrižno uživali u nezdravoj hrani. Malo je reći da smo se prejeli. Tako siti, mogli smo krenuti prema školi.

Vratili smo se umorni, ali bogatiji za jednu lijepu školsku uspomenu. Za ponašanje tijekom cijelog izleta zaslužili smo pohvale učiteljica i pljesak roditelja!

Četvrtaši

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.